איך מקליטים שיר בבית?

בעולם אידיאלי, יהיו לך האמצעים לרכוש מיקרופון ייעודי לכל כלי, אבל מי שמחפש להקליט באולפן ביתי כנראה לא ירצה להוציא אלפי דולרים על מיקרופונים. המיקרופונים נעים בין 100 $ לאלפי דולרים, אבל עם המיקרופונים התקציביים של היום, אתה יכול לקבל הקלטות באיכות גבוהה באמת.

אתה יכול להשיג מיקרופון USB אם אתה לא רוצה לשלם עבור ממשק אודיו

אבל תאמין לי שהשקעה בממשק אודיו מועילה אם אתה מתרגל להקליט מוזיקה. כדי להקליט מוזיקה בבית צריך מחשב עם תוכנת DAW (Digital Audio Workstation) וממשק אודיו המחובר למחשב למשל. כדי להקליט את הקול שלך לשיר, עליך לבצע דיגיטציה של הקול שלך באמצעות מיקרופון USB או ממשק אודיו ולאחר מכן לקבל DAW (תחנת עבודה עם סאונד דיגיטלי) (כמו Audacity) כדי להקליט.

הבעיה היא שלמרות שיכולות ההקלטה והקלטת הווידאו של הסמארטפונים המודרניים מצוינות, עדיין קשה מאוד לבצע הקלטות מספיק טובות. מקווה שבדקות הקרובות תלמדו כיצד ליצור הקלטות וסרטונים נפלאים שתוכלו לשתף בביטחון עם העולם.

הדרך הקלה והזולה ביותר להקליט כיסוי טוב של הבית שלך באמצעות הטלפון החכם שלך

היא באמצעות אוזניות או אוזניות עם מיקרופון מובנה. מכיוון שהקלטה ביתית יכולה להיות יקרה… מוזיקאים מחפשים לרוב את פתרונות ההקלטה הזולים ביותר למוזיקה שלהם. הקלטה באולפן ביתי יכולה להיות קשה אם אתה רק בתחילת הדרך וגם יכולה להיות יקרה מאוד.

עם זאת

תהליך הקלטת מוזיקה בבית, למרות שהוא לא מסובך, יכול להיות די מרתיע ויש הרבה שלבים והרבה מידע שצריך להבין. ברגע שיש לך את כל החומרה שאתה צריך, כדי להקליט את המוזיקה המקורית שלך עם המחשב שלך, תצטרך ליצור חיבורים, לפתוח את התוכנה, ללחוץ על כפתור ההקלטה ולהשמיע מנגינה משלך. אם תעזו לעמוד באתגר, תוכלו להקליט את השיר כולו בעצמכם על ידי תכנות התופים, הקלטת רצועות לגיטרה, בס ופסנתר, או שתוכלו למצוא נגנים באזורכם שיוכלו לעזור לכם.

למטרות הדרכה זו

נניח שיש לך מחשב נייד או שולחני ואתה תקליט את השיר בעצמך. בין אם אתם רק מתחילים עם מוזיקה או מחפשים אלטרנטיבה זולה יותר להזמנת זמן אולפן, הנה שמונה דברים שתצטרכו כדי ליצור אולפן הקלטות מקצועי ומלא בתכונות מהנוחות של ביתכם. יש לך אולפן עבודה פשוט מושלם עבור אלה שרק מתחילים עם הקלטות ביתיות.

בעיקרון

זו תוכנית שהופכת את המחשב שלך לאולפן הקלטות; מאפשר לך להקליט מספר רצועות שמע, לערבב אותן יחד, להחיל אפקטים על רצועות שמע בודדות ומיקסים שלמים, וכן הלאה. עם ממשקי אודיו, מיקרופונים, כמה התקני בידוד אקוסטי ואביזרים בסיסיים כמו כבלים ומחזיקי מיקרופונים, אתה יכול להתחיל ללמוד איך להקליט שירים בקצב שלך בבית, והעלות היא רק חלק קטן מאולפן ההקלטות היקר. . לחייב אותך. אני אישית אוהב את זרימת העבודה של הקלטה בבית בכל זמן ובכל מקום, אז אני לא נתקע בזמן האולפן שבו הקול שלי אולי לא רוצה להביע, או שאתה צריך לנגן חלק מסוים בגיטרה בתדירות גבוהה יותר ויותר. צורכים זמן סטודיו יקר (ויקר), וזה באמת משהו שאתה יכול לעשות בבית. יש גבול למה שאפשר לעשות באולפן כזה… ממש לא הייתי ממליץ על זה למי שממש רציני בהקלטת מוזיקה.

כדי לגרום לזה להישמע טוב, אתה צריך להיות בעל ידע מסוים בתוכנה, כמו גם הבנה מסוימת בהקלטה, מיקס, הנדסת אודיו והפקת מוזיקה. עם זאת, כאשר תלמד עם המדריך שלך באולפן ההקלטות ותתחיל להבין את עקרונות ההקלטה והמיקס, בסופו של דבר יהיה קל יותר ליישם את הידע הזה בהקלטה בבית. בקרוב נדבר על תופים וגיטרות, אבל בשלבים המוקדמים של לימוד איך להקליט שירים בבית, התמקדות איך להקליט שירה באמת תבדיל בין הקלטה ממש טובה לרצועת דמו באיכות ירודה. …

תאמין או לא, אתה לא צריך מיקרופון כדי להקליט את השיר הראשון שלך. אתה יכול להשתמש במיקרופון המובנה במחשב הנייד שלך כדי להקליט אודיו, שנשמע טוב במצבים מסוימים.

עם מקליט קול

אתה יכול להשתמש במיקרופון של האייפון שלך כדי להקליט את הקול, הכלי או כל צליל אחר, ולהשמיע אותו ב-GarageBand. ניתן גם להקליט סאונד באמצעות מיקרופון חיצוני המחובר לאייפון. לרשמקול יש שני סטים של פקדים שניתן להשתמש בהם כדי לשנות את הסאונד. אתה יכול ליצור במהירות הקלטה חדשה במסך הבית או בדפדפן השירים שלי.
למידע מורחב בנושא של איך מקליטים שיר ואיך מקליטים שיר בבית? כדאי להעיף מבט ב- liron-music.com

הקלט את קול השירה שלך

חבר את מיקרופון ה-USB או DAC שבו תשתמש וצור רצועה חדשה כדי להקליט את הקול שלך. אתה יכול להתחיל להקליט את הרצועה הזו, ועכשיו אתה אמור לשמוע את כל מה שכבר הקלטת באוזניות שלך, כדי שאוכל לשמוע את הגיטרה והשירה מקליקים. בשלב זה, ייתכן שתרצה להקליט כמה הרמוניות כדי שתוכל ליצור פסקול חדש, וזה יהיה בדיוק אותו תהליך כמו לפני יצירת פסקול מונופוני.

בחלון המיקסר

כעת אתה אמור לראות שני רצועות קלט שמע, ובכל רצועת שמע, אתה אמור לראות נקודה קטנה המייצגת את הקלט, שהוא בעצם המקום שבו הרצועה הוקלטה. לחץ כאן ובחר את כניסת ממשק השמע שאליו מחוברים המיקרופון או הכלי שלך. אם לממשק שלך יש מספר כניסות, עליך לומר ל-DAW מאיזה קלט אתה רוצה להקליט לרצועת האודיו.

כניסות מרובות

נניח שבמקום לשיר לבד אתה רוצה להקליט דואט או אפילו מקהלה, ובכן, אתה צריך לחבר מספר מיקרופונים. אם המקהלה מנוהלת על ידי מספר זמרים, ניתן להקליט אותם בבת אחת דרך מיקרופונים שונים, ישירות למיקרופון משותף, או במספר טייקים עם שירה בו-זמנית של החלק הווקאלי, למשל. אחר כך טנור וכו'.

לפני שיוצאים להופעה מלאה

עליך לוודא שהסאונד שאתה מתכוון להקליט אינו נמוך מדי, חזק מדי או מעוות. כשאתה מקליט שירה לשיר באמצעות המיקרופון המובנה, אתה גם מקליט את כל הרעשים מסביבך באותו הרגע. זה די ברור למה מיועד המיקרופון; כל מה שאתה רוצה להקליט אבל לא יכול להתחבר ישירות לממשק האודיו שלך, אתה צריך לשים מיקרופון מולו כדי להקליט סאונד.

תפריט נגישות