כולסטרול גבוה תסמינים

אם אמצעים אלה אינם מורידים את הכולסטרול שלך ועדיין יש לך סיכון גבוה למחלות לב, רופא המשפחה יכול לרשום תרופות להורדת כולסטרול כגון סטטינים. תרופות אלו מורידות את הסיכון לשבץ והתקף לב על ידי הורדת כולסטרול.

הבריאות הכללית שלך וסיכונים אחרים כגון עישון ולחץ דם גבוה יכולים להשפיע על בריאות הלב וכלי הדם שלך בשילוב עם כולסטרול LDL גבוה וכולסטרול HDL נמוך

אם הכולסטרול הכולל או ה- LDL שלך גבוה, אתה עלול להיות בסיכון גבוה יותר למחלות לב או שבץ. הרופא שלך ישתמש בתוצאות בדיקות הדם שלך וגורמי סיכון אחרים להתקפי לב כדי לקבוע אם עליך לקחת תרופות כדי להוריד את רמות הכולסטרול והטריגליצרידים שלך. כולסטרול חיוני לבריאות טובה, אך כולסטרול גבוה LDL יכול להגביר את הסיכון לשבץ והתקף לב. רמות הכולסטרול בדם משתנות בין גבוה לנמוך, אך לכולם יש סיכון לפתח מחלת עורקים. כולסטרול גבוה בדם מגביר את הסיכון למחלות לב, הסיבה השנייה לשכיחות המוות ושבץ, הסיבה החמישית לשכיחות התמותה.

אם יש לך יותר מדי כולסטרול LDL

הוא מצטבר בעורקים, בכלי הדם המעבירים דם וחמצן ברחבי הגוף. עודף כולסטרול LDL בשילוב עם שומן וסידן יוצר מצבורים המצטברים על כלי הדם, מה שמוביל לצמצום העורקים (יתר לחץ דם) ולסיכון מוגבר למחלות לב ושבץ. הכולסטרול יכול גם להצטבר בדפנות העורקים ולהגביל את זרימת הדם אל הלב, המוח ושאר הגוף.

רובד אשר מצטבר בכלי הדם ומוביל להיצרות העורקים (יתר לחץ דם) ולסיכון גבוה יותר למחלות לב ושבץ ניתן לפצות על ידי כולסטרול HDL

המסייע להחזיר עודף כולסטרול LDL לכבד לאחר הוא הוסר מהגוף. על פי המרכז לבקרת מחלות, לכ -9.5 מיליון מבוגרים אמריקאים יש רמת כולסטרול כוללת בטווח הגבול הגבוה (200 מ"ג / ד"ל), הקשורה לעלייה בסיכון למחלות קשות. בדיקות דם שגרתיות יכולות לסייע לאדם לקבוע אם הכולסטרול שלו נמצא בטווח הבריא.

אם יש לך היסטוריה משפחתית של כולסטרול גבוה

מחלות לב או גורמי סיכון אחרים כגון סוכרת או לחץ דם גבוה, הרופא שלך עשוי להציע בדיקות תכופות יותר. לרמות גבוהות של כולסטרול בדם אין תסמינים ברורים, אך הם יכולים להגביר את הסיכון למחלות ותסמינים, כולל אנגינה (כאבים בחזה הנגרמים ממחלות לב), לחץ דם גבוה, שבץ ובעיות אחרות במחזור הדם. אינך יכול לדעת אם יש לך כבר כולסטרול גבוה, אך הכרת גורמי הסיכון שלך יכולה לעזור לקבוע את הצורך בבדיקה, במיוחד אם אתה צעיר ובריא.

כולסטרול גבוה

הוא מצב המתרחש כאשר רמות הכולסטרול גבוהות בדם, מה שעלול לגרום לבעיות בריאות כולל מחלות לב ושבץ. כולסטרול גבוה עשוי לא לגרום לתסמינים או לטיפול, אך כולסטרול גבוה יכול להגביר את הסיכון למחלות לב וכלי דם כגון התקפי לב, שבץ ודמנציה וסקולרית. המונחים הרפואיים לכולסטרול גבוה בדם הם הפרעות בשומנים, היפרליפידמיה והיפרכולסטרולמיה.
למידע נוסף בנושא של כולסטרול גבוה תסמינים עליך לבדוק כאן: mkdiet.co.il

ליפופרוטאין בצפיפות נמוכה (LDL)

המכונה גם כולסטרול רע, מצטבר בעורקים ועלול לגרום לבעיות בריאות חמורות כגון התקף לב ושבץ. כולסטרול הוא שומן שעווה (שומנים) המיוצר בכבד ונחוץ לעיכול המזון. הוא משמש לייצור הורמונים מסוימים וויטמין D. אם רמות כולסטרול מסוימות גבוהות מדי, הן יכולות להשפיע על זרימת הדם ולתרום להופעת מחלות לב. רמות גבוהות של כולסטרול טוב (HDL) עוזרות לשמור על כולסטרול רע (לא HDD) ולהוציא אותו מהגוף.

זה נקרא כולסטרול רע ורמות LDL גבוהות יכולות להוביל להצטברות של רובד בעורקים

אם רמת הכולסטרול בדם הופכת גבוהה מדי, הדבר עלול לגרום להתקף לב או שבץ. כולסטרול גבוה קשור גם למחלת עורקים היקפית (PAD) (כולסטרול גבוה), המתייחסת למחלות כלי דם בלב ובמוח.

כאשר רמות הכולסטרול גבוהות

מתחילים להיווצר רובדי שומן על דפנות כלי הדם. התקפי לב ושבץ לא מתרחשים, אך כולסטרול גבוה עלול לגרום להיווצרות רובדים בעורקים. מכיוון שהעורקים מתקשים ומצומקים על ידי מצבורי כולסטרול וטרשת עורקים של סידן, הלב מתוח וקשה יותר לשאוב דרכם דם.

במקרה של אירוע מוחי

בשל הצטברות הפלאק על ידי כולסטרול גבוה, קיים סיכון רציני שאספקת הדם לחלק חשוב במוח תפחת או תקטע. סימפטומים של כולסטרול גבוה שתף ב- Pinterest Trade / Getty Images כולסטרול גבוה לא תמיד גורם לתסמינים, אך אם הוא גבוה מספיק אדם עלול לפעמים לראות חבטה שמנונית על עורם או עיגול אפור-לבן סביב עיניהם. על פי המכון הלאומי ללב, ריאות ודם (NHLBI), תסמינים יכולים להתרחש גם אצל אנשים עם היסטוריה משפחתית של כולסטרול גבוה יותר.

הדרך היחידה שרוב האנשים יודעים אם יש להם יותר מדי כולסטרול LDL

היא לבצע בדיקת דם על ידי הרופא המטפל על הכולסטרול הכולל, הנמצא בטווח הגבול הגבוה (200 מ"ג / ד"ל). בדיקה זו הידועה בשם לוח ליפופרוטאין מודדת כולסטרול LDL (HDL) וטריגליצרידים (סוג השומן הנפוץ ביותר) בדם. הם עשויים להיות בעלי רמות כולסטרול HDL רגילות ולא כולסטרול HDL, אך רמות טריגליצרידים גבוהות.

ליפיד (המילה לשומן)

היא בדיקת דם המכילה את רמות הכולסטרול והטריגליצרידים שלך. בדומה לכולסטרול, טריגליצרידים גבוהים מגדילים את כמות הפלאק (שומן קשה) על דפנות העורקים. הקשר בין הרמות השונות – גבוהות ונמוכות – הוא שקובע אם רמות הכולסטרול שלך מקובלות, האם יש צורך בטיפול והאם אתה מגיב היטב לטיפול.

תפריט נגישות