כמה שיניים יש בפה

במאמר זה נדון כמה שיניים יש למבוגרים וילדים, כיצד להשיג שיניים בריאות ומתי ללכת לרופא השיניים. למדו מדוע יש לנו רק כמה שנים של שיניים לתינוק ומדוע זה יכול להיות כואב כאשר 32 שיניים נכנסות לפה המחזיק רק 28. אנו מקבלים שיניים לתינוק מכיוון שפינו אינו גדול כמו הורינו "וילדינו עדיין זקוקים לשיניים. ללעוס.

שיני התינוק הראשוניות מחזיקות את החלל בלסת הנחוץ להתפתחות נכונה של שיניים בוגרות קבועות

מתברר שכשאתה צריך ללעוס אוכל, השיניים של התינוק מספקות מקום לשיניים הקבועות שלך לגדול לתוך החניכיים שלך, על פי מונדסונד. הסיבה ל"שיני התינוק "הללו היא שהם משמשים אצל תינוקות שרוב אוכלם של הילד הוא רך ואינו דורש לעיסת שן קבועה חזקה, ולכן התינוק הקטן והחלש השן היא די והותרה.

לצד הכלבים

ישנם המקדים הקדמיים (פרי – מו – לור), הנקראים גם שני שיניים ואחראים על התפתחות השיניים הקבועות הראשונות בפה, השיניים החותכות הן לעתים קרובות "השיניים הבוגרות הראשונות" שצומחות מהטה הראשוני eth (שיני התינוק) ולהרכיב את החלק הגדול ביותר בחיוך שלך. בדרך כלל הם השיניים שאתה רואה כשאנשים מחייכים אליך, אך בדרך כלל הם תקועים בחניכיים.

השיניים החותכות הן בדרך כלל השיניים הקבועות הראשונות בפה ורוב החיוך שלך

אך לא השיניים העיקריות. ילדים יכולים להתנהג עם עד 20 שיניים לפני שיני התינוק שלהם נכנסות מכיוון שהפה שלהם עדיין לא מספיק גדול כדי לספוג את כל השיניים שהם צריכים לפני שהם גדלים. ההתפרצויות של שיני התינוק נמשכות עד גיל שנתיים, כאשר לרוב הילדים יש כ- 20-30 שיניים, או בערך 1/2 עד 3/4 מכלל השיניים של מבוגר.

לבני אדם מודרניים לעתים קרובות אין מספיק מקום לארבע טוחנות נוספות

ואם הלסת אינה גדולה מספיק כדי להכיל את כל השיניים הגדלות והפה הופך צפוף, שיני בינה מושפעות. אם למבוגר נשלפת שן בינה עקב בעיות יישור או השפעה, יכולות להיות לו עד 28 שיניים, בעוד שיש מבוגרים שיש להם עד 40 שיניים בלסת.

מה קורה אם שיניים קבועות צומחות בין השיניים הראשוניות ודוחפות אותן מהפה? זה קורה מגיל חמש וממשיך לבגרות כאשר מחדירים שיני בינה

והרצף כמעט זהה לזה של שיני התינוק. שיניים לתינוק נושרות ומחליפות אותן בשיניים קבועות כשהן מוכנות לצאת. מה קורה כאשר מצטברים שיניים כדי להחליף סט שלם של שיני תינוק בשן בוגרת?

שיניים למבוגרים (שיניים קבועות) גדולות משיני חלב

ויש לפתח את עצם הלסת כך שתתאים להן. מספר שיני התינוק נמוך יותר גם בילדים רגילים שיש להם לסת קטנה יותר להשתלב בה, בהשוואה למבוגרים רגילים עם לסת גדולה יותר ושיניים גדולות יותר מתינוקות רגילים.

אם חסר שן לתינוק, גם השיניים הבוגרות שמתחתיה חסרות, כמו גם השיניים הקבועות מעל ומתחת.

אולם סכום זה מניח שלמבוגר המדובר יש ארבע שיני בינה ושומר על כולן בפנים

אם אחד מהם מתפרץ, אנחנו לא יכולים לתת מספר מדויק, כפי שאנחנו לא יכולים להיות בטוחים, אלא נכלול סט שלם של שיניים למבוגרים. למבוגר הממוצע יש בין 28 ל -32 שיניים בפה, עם כמה חסרים תלוי כמה משיני הבינה נכנסות והאם פעם הוצאת שן או פגומה. תלוי בגיל בו צמחו השיניים ובגיל ההורים, מבוגר יכול לקבל מספר זהה של שיניים בכל עת. בקיצור, מספר שיני הבינה בפה הוא שמחליט כמה שיניים יהיו לך בסך הכל. נוכל לתת לך סט שלם של 32 שיניים למבוגרים, כולל שן הבינה. הגיל הממוצע של שיני התינוק (הידוע יותר בכינויו "שיני התינוק" או שיניים ראשוניות) הוא 20 שנה.

אם לאדם אין שיניים שהוא מאבד במלואן ואין צורך להסיר את שיני הבינה, יהיו לו 32 שיניים קבועות. ואכן, מחקר חדש מאוניברסיטת קליפורניה, בית הספר לרפואת שיניים בסן דייגו, צץ שמביא את המספר הכולל של השיניים הקבועות ל -32.

מחקר חדש מאוניברסיטת קליפורניה בסן דייגו מראה כי סט שלם בשיניים בוגרות יש בסך הכל 32 שיניים קבועות בפה, או 32 שיניים לאדם.

תפריט נגישות