ניקוי ספה לקראת החגים

אחרי הכל, כיסויי מגן הם דרך קלה לשמור על הספה נקייה ולהגן עליה מפני לכלוך ולכלוך. יש הבדל בייצור בין חומרי ניקוי ספות מיקרופייבר לניקוי על בסיס מים, כאשר חלקם דורשים חומרי ניקוי מבוססי ממסים. כמה ניקוי ספות במים, כמו ספות מבד רבות, יגרמו לך לנקות כתמים עיקשים בדיוק מדויק, בעוד שמוצרים כגון מברשת עליונה יכולים לסייע בהסרת והסרת לכלוך.

אם ניתן לנקות את הספה שלך במים

השתמש בבולם כריות להסרת לכלוך וכתמים ששואב אבק אינו יכול לאחוז בהם. התחל על גבי הכרית או הזרוע השוכבת כדי למנוע מטפטוף של לוט מלוכלך לאזור הנקי. שואבים את הספה בעזרת המברשת או הכרית המצורפת לצידי הכריות כדי להסיר לכלוך ומוכתמים.

אם אין לך זמן או כסף לבצע ניקוי יסודי

השתמש בשואב אבק עם חומר ניקוי ומים להסרת פירורי שיער וכתמים שהוסרו כתמים. אם יש לך מחטים רבות לניקוי, מומלץ להשתמש בשואב אבק. השתמש בתמיסת ניקוי (שים לב שזה בטוח על בד הספה שלך) או במטלית ניקוי לאיתור כתמים נקיים בתנועת כתמים במקום לשפשף אותם.

שגרתי-השתמש בשואב אבק עם מצורף המברשת המרופד להסרת לכלוך

אבק ופסולת אחרת מהספה. הקפד להרים את הכריות מפערי הוואקום כדי לוודא שאתה מקבל את הספה נקייה ככל האפשר. שופכים את הכתם על מעונות היום על מנת לסלק אותו בעזרת שפשוף של אלכוהול.

הדרך הטובה ביותר לנקות ספות פוליאסטר

היא להדביק ספוג לח מתחת למברשת ולהרטיב קלות עם כתמים. אם אתה מנסה להסיר כתמים מספות מיקרופייבר, היוצרים ממליצים לגרד או לנגב את הבד מהספה. עם סוגים מסוימים של מיקרו סיבים, כגון זמש, שואב אבק מסיר אדמה וכתמים רופפים ויש לטפל ולנקות אותו לפחות פעם בשנה.

לכלוך, אבק וחלקיקים רופפים אחרים אינם מפריעים לבד הניקיון שלך באדים. השתמש בתווית ספת ההתייחסות ובצע את השלבים הבאים כדי להרגיש בטוח מול הכתם.

בהתאם לבד, נסה לרסס את הספה שלך עם סודה לשתייה ולתת לה לנוח במשך 20-30 דקות לפני שואב אבק בעזרת המברשת המצורפת על שואב האבק שלך.

כדי לנקות ספה, אתה צריך מטלית ניקוי, מברשת נוקשה, סודה לשתיה ואקום עם מצורף למברשת. בעזרת פוליאסטר ובדים סינתטיים אחרים ניתן לנקות את הספה עם מרכיבים רבים בצורה פשוטה, אך חדירת מים לתוך הבד עלולה לפגוע במראה והתחושה של הספה.

אם יש לך ספה מזמש, בדומה לניקוי אבק, צחצוח הוא אפשרות הניקיון היחידה שלך. טיפול קל וניקוי מלא מונעים לכלוך וכתמים להתיישב על הריפוד ומאריכים את חיי הספה שלך. שטיחים ווילונות חייבים גם לנקות באופן קבוע, וכך גם הספה.

לא משנה איזה סוג ספה בבעלותך, אם תנגב את המשטח לפחות פעם בשבוע, הוא ייראה נהדר לשנים הבאות. אם אתם מחפשים את הדרך הטובה ביותר לנקות את הספה בה משתמשים הקטנים שלכם, נסו ניקוי ספות טבעי.

אם הספה דורשת ניקיון יסודי, הגיע הזמן להשתמש במנקה ריפודים מקצועי. מומחי ניקוי ריפודים מומחים בניקוי ריפודים מכל סוגי הבדים. בקר בחנות בארה"ב כדי לקנות ערכת ניקוי רהיטים שתוכננה במיוחד לטיפול וניקוי של ספות מבד.

חשוב לדעת איזה סוג בד משמש ומה משמעות קוד הריפוד לפני שתתחיל לנקות את הספה שלך

במקום להשתמש בטריקים ישנים כמו הפלת כריות ספה כדי להסתיר כתמים, מומחים אומרים שעלינו להקדיש את הזמן ללמוד כיצד לנקות את הספה – לא רק למראה החיצוני. זו אחת הסיבות מדוע כל כך חשוב לדעת כיצד לנקות ספה כראוי ומה יש לצחצח תחילה.

עם ריהוט מרופד

לימוד ניקוי ספה יכול להיות אתגר בלתי אפשרי. מדי פעם יש ללכלך, ואם אתה רוצה לקשט את הספה שלך בכיסוי פלסטיק יפה, עליך לדעת כיצד לנקות את בד הספה כראוי. למרבה הצער, רובנו לא בטוחים כיצד לנקות ספות ביעילות, במיוחד ספות עם בדים מעור, מיקרופייבר, זמש ושאר בדים.

לא משנה כמה אתה אוהב רהיט

כשזה מגיע לניקוי ושירות הספה המרופדת שלך, אתה עשוי להיות קצת פחות ברור לגבי הפרטים. לא משנה איזה סוג של כיסוי זמש יש לספה שלך, צריך לנקות אותו. אם אינך בטוח אם יש לך ספת זמש טבעית העשויה מפרווה של בעלי חיים מוברשים או ספה מיקרופייבר, חשוב לבצע החלטה זו לפני הניקוי.

אם הוואקום אינו מסיר את הכתם

המשמעות היא שמים נלכדים בסיבי הספה ויש כתם מים גלוי (מה שאומר שמולקולת מים התחברה לסיבי הספה והיא מסתיר אבק ולכלוך כולל שלך). ניתן להסיר את הציפית עם תג המציין כי ניתן לכביסה במכונה, וזו הדרך הקלה ביותר לניקוי כריות הספה.

תפריט נגישות