רפלקסולוגיה עד הבית

רפלקסולוגיה בכף הרגל מתאימה לאנשים בכל הגילאים ומהווה דרך מצוינת לקדם הרפיה והרפיה. אין זה אומר שלרפלקסולוגיה יש את כל היתרונות שהוזכרו לעיל, אך היא מהווה עמוד תווך של הרפואה הסינית המסורתית.

רפלקסולוגיה

הוא טיפול עתיק העושה שימוש בטכניקות עיסוי כדי לעורר נקודות ספציפיות בכפות הידיים, הישבן והרגליים כדי לקדם ריפוי בחלקים אחרים של הגוף. זהו תרגול מדהים הממריץ את תהליך הריפוי של הגוף ומספק הרפיה עמוקה לגוף עייף. אין להשתמש ברפלקסולוגיה לאבחון או ריפוי של מחלות בגוף, אלא לריפוי הגוף עצמו.

בהתאם לאופי התלונות שלך

הרפלקסולוג יאתר נקודות ספציפיות בכפות הידיים וכפות הרגליים. אזורי הידיים והרגליים המשמשות ברפלקסולוגיה מחוברים לאזורים מתאימים בכל הגוף. לדוגמה, רפלקסולוגיה יכולה להחזיק נקודה ספציפית בקשת כף הרגל המתאימה לשלפוחית השתן.

רפלקסולוגיה

היא לא רק עיסוי האצבעות; זהו רצף ספציפי של אצבעות ואגודלים המתרוצצים סביב אזור כף הרגל. הרפלקסולוג לשה את האזור סביב כף הרגל עצמה בכל היד. זה לעולם לא צריך להיות כואב או לא נוח, במיוחד באזורים הרכים של כפות הרגליים.

כף הרגל צריכה לקבל עיסוי מלא ויסודי, אבל הגוף כולו הוא זה שצריך לקבל אותו (קרא עוד על היתרונות של עיסוי גוף מלא כאן). יש מידה מסוימת של חמימות בעיסוי כף הרגל, שמשתמש ברפלקסולוגיה.

קל לעשות עיסוי רפלקסולוגיה בכף הרגל בבית

וכל הגוף יודה לך. סרטון זה יעזור לך לראות את הטכניקות הבסיסיות של עיסוי כף הרגל באמצעות תרגילי רפלקסולוגיה. רפלקסולוגיה בכף הרגל בבית פנקו את עצמכם בעיסוי כפות רגליים ותיהנו מיתרונות הרפלקסולוגיה בכף הרגל.

לחץ המופעל על נקודה מסוימת בכף הרגל מסייע להחזיר את האיזון והאנרגיה הטבעית זורמת דרך איברי הגוף

וממריצה את העצבים ואת זרימת הדם. על ידי לחיצה ועיסוי של נקודות מסוימות בכפות הרגליים והידיים, המתאימות לאיברים ולבלוטות בגוף, הוא מעורר מסלולי אנרגיה בכל הגוף. כאשר מסלולי האנרגיה חסומים, הרפלקסולוגיה שואפת לפתוח אותם ולאפשר לאנרגיה לזרום בחופשיות, במטרה להשיב את האיזון של הגוף כולו.

רפלקסולוגיה

היא טיפול משלים המפעיל לחץ עדין על כפות הרגליים והידיים כדי לעורר נתיבי אנרגיה בכל הגוף. זהו סוג של עיסוי בו מופעלים כמויות שונות של לחץ על כפות הרגליים, הידיים והאוזניים. רפלקסולוגיה היא הטכניקה של הפעלת לחץ עדין על כפות הרגליים או הידיים כדי להשיג מצב של רגיעה התומכת בתהליך הריפוי של הגוף עצמו.

הרפלקסולוגיה מבוססת על התיאוריה כי כפות רגליים, ידיים ואוזניים מחוברות לאיברים ולמערכות גוף מסוימות. רפלקסולוגיה היא אמנות ומדע הפועלים על פי העיקרון שרפלקסים בכף הרגל, ביד, בפנים ובאוזן תואמים את הבלוטות ואיברי הגוף.

ברפואה הסינית חלקים שונים של הגוף מתאימים לנקודות לחץ שונות בגוף. מנקודת מבט אנטומית, לכפות הרגליים והידיים יש מספר מפרקים המורבבים באלפי עצבים.

רפלקסולוגיה היא הפעלת לחץ מתאים לנקודות או אזורים ספציפיים (למשל רגליים, ידיים, אוזניים). הרפלקסולוג משתמש במפה של נקודות הלחץ השונות בגוף כדי לקבוע היכן עליו להפעיל לחץ.

רפלקסולוגיה

היא התרגול הטיפולי של הפעלת לחץ על נקודות שונות בכפות הרגליים, הידיים, הפנים והאוזניים. חלקים מסוימים בכפות הרגליים ידועים כנקודות רפלקס, הנחשבות תואמות לחלקים אחרים של הגוף. רפלקסולוגים מאמינים שנקודות ואזורים מסוימים בכפות הרגליים, הידיים והאוזניים תואמות איברים ומערכות שונות של הגוף ולחיצה על נקודות אלו יכולה ליצור יתרונות של ממש לבריאותו של האדם.

רפלקסולוגיה של הידיים היא שיטת ריפוי עתיקה המכוונת אזורים ספציפיים בגוף על ידי הפעלת לחץ על נקודות על הידיים. זהו טיפול מהיר וקל שיכול לסייע בהקלה על מגוון מחלות ובעיות.

עיסוי הוא מניפולציה של רקמות להרפיית השרירים, שחרור מתח ושיפור זרימת הדם. מצד שני, רפלקסולוגיה של כף הרגל משתמשת בנקודות לחץ ספציפיות ועיסוי להחזרת זרימת האנרגיה בכל הגוף.

אנשים רבים נהנים לתת או לקבל עיסויים בכף הרגל בסוף יום ארוך. בעוד שהטיפול מתמקד בכפות הרגליים, הוא יכול לכלול גם את הידיים והאוזניים.

במחקר קטן משנת 2000 בדקו החוקרים את ההשפעות של טיפול רפלקסולוגי של כ -30 דקות על אנשים המקבלים טיפול בסרטן השד והריאות

אלו שקיבלו את הטיפול דיווחו על חרדה נמוכה יותר מאלו שלא קיבלו טיפולים רפלקסולוגיים. במחקר גדול יותר בשנת 2014, חוקרים נתנו למטופלים שעברו ניתוח לב 20 דקות טיפול רפלקסולוגי ביום למשך ארבעה ימים.

רפלקסולוגיה

היא תרגול בן מאות שנים המושרש ברפואה הסינית וכולל נגיעה בנקודות ספציפיות בכפות הרגליים המחוברות לנקודות אחרות בגוף כדי להשיג כל מיני יתרונות. ברפלקסולוגיה, הרפלקסים שלך קשורים לאיברי כף הרגל שלך בתרגול זה, המחולקים לאזורים שונים. כאשר הוא מעורר במקומות אלה, הוא פועל כסוג של טיפול מיושן עם מגוון יתרונות בריאותיים.

התמונה משמאל היא דוגמה לתרשים רפלקסולוגי או מפה. הוא מראה כיצד כל חלק בכף הרגל מחובר לאיברים ואזורי הגוף. רפלקסולוגים עובדים עם הידיים והאוזניים כדי לגרום להרפיה בכף הרגל, אך רפלקסולוגיה היא הטיפול הנפוץ ביותר.

תפריט נגישות