שאלות ותשובות בנושא בנייה ירוקה

איך לעשות נכון בנייה ירוקה

איך לעשות נכון בנייה ירוקה

המטרה העיקרית בשימוש בבנייה ירוקה היא לייצר מבנה בצורה שתמזער עד כמה שניתן את הפגיעה במשאבים הטבעיים. המטרות הנוספות של הבנייה הירוקה הן לצור סביבת מחייה שתהיה בריאה, נעימה וגם נוחה וכמובן גם לחסוך באנרגיה, מים וחומרי גלם.

מדובר על מגמה ירוקה שתופסת תאוצה גדולה בעולם בשנים האחרונות וגם בישראל.
אנחנו מזמינים אתכם להמשיך את הכתבה שלנו הכוללת שאלות ותשובות בנושא בנייה ירוקה.
מוכנים? אנחנו מתחילים!

שאלה מס' 1 – מה זה תקן 5281?

הכירו את התקן לבנייה ירוקה, הנקרא גם תקן 5281. מדובר על מדד שנותן ניקוד עבור עמידה בדרישות סביבתיות וירוקות בתהליך בנייה של מבנה. על פי התקן, המבנה נבחן על פי תשעה תחומים בהם: מים, אנרגיה, קרקע, חומרים, פסולת, בריאות ורווחה, ניהול וחדשנות.
התקן עובד על פי שיטת צבירת נקודות. למעשה, ככל שהמבנה יעמוד בהצלחה ביותר דרישות הקשורות לבנייה הירוקה, כך גם הוא יצבור נקודות רבות יותר. בניין יוגדר כבניין ירוק, כאשר יצבור מינימום 55 נקודות בתשעת התחומים שהוזכרו קודם לכן. מבחינת הדירוג שהוא יקבל הוא יקבל דירוג של כוכב אחד. כל מבנה יכול לזכות בעד 5 כוכבים.

שאלה מס' 2 – מהו העיקרון החשוב ביותר בבנייה ירוקה?

העיקרון הוא השאיפה לצור סביבה בריאה יותר וכל זאת באמצעות שיטות מתקדמות של תכנון ובנייה. אגב, נציין שאפשר להשיג שיפור משמעותי לא רק במבנה בו מתגוררים, אלא גם בכיתות לימוד ובמבנים נוספים. כמו כן, אפשר גם להפחית משמעותית את זיהום האוויר.

שאלה מס' 3 – בזמן האחרון שומעים הרבה על בנייה ירוקה, האם לא מדובר על סתם טרנד אופנתי?

אין ספק שיש בבנייה ירוקה גם מרכיב של טרנד עולמי. מה שכן, ניתן לומר שהטרנד הזה דווקא בא ממקום שמנסה להפיק הרבה יותר מאיכות החומרים בהם משתמשים לצורך הבנייה. כמו כן, הבנייה הירוקה מאפשרת לצור מבנים שהם לא רק יעילים אלא גם חכמים יותר מאלה שהכרנו עד היום.
על כן, אין ספק שגם אם מדובר על טרנד, יש בו ברכה.

שאלה מס' 4 – מהם היתרונות של הבנייה הירוקה?

יש מגוון יתרונות בהם:

  • חיסכון בזמן הבנייה ובעלות הבנייה. כמו כן, גם חיסכון בהוצאות החשמל ובהוצאות התחזוקה.
  • הגנה מפני רעידות אדמה.
  • בידוד אקוסטי גבוה.
  • הפחתת תלות בכוח אדם. בפרויקט בנייה ירוקה שותפים עובדים מומחים בתחום ומנהל עבודה בלבד (לא כך הדבר בבנייה רגילה).

שאלה מס' 5 – מהן תכונות הבנייה הירוקה?

בהתאם לעקרונות הבנייה הירוקה, יש מספר תכונות חשובות בהם: בקרת טמפרטורה משופרת יותר, עלייה בשליטה באוורור בבית, בקרת תאורה טובה יותר, עלייה בתאורת היום ועוד.

שאלה מס' 6 – היכן אפשר למצוא מבנים בבניה ירוקה?

כיום, ניתן למצוא אותם בכל הארץ.

שאלה מס' 7 – האם אפשר להפוך דירה רגילה לדירה ירוקה?

כמובן. יש כל מיני אמצעים בהם ניתן להשתמש על מנת לעשות שיפוץ ירוק. מומלץ להיעזר בייעוץ של מעצבי פנים ואדריכלים אשר יש להם התמחות וניסיון בשיפוץ ירוק.

תפריט נגישות