שיניים שחורות אצל ילדים

רבים מאיתנו מכירים את הגורמים השכיחים ביותר לשיניים דהויות אצל מבוגרים, אך חלק מהילדים עשויים להסתיים גם בשיניים צהובות. בעוד שמחקר שנערך לאחרונה נמצא כי רבע מבני חמש סובלים מעששת, זה לא הנורמה לכל הילדים. הסיבה להתגלות שיני התינוק אינה בשליטה של ילד, ולא רק ילדים עם הרגלי שיניים גרועים מצהיבים, כפי שעושים מבוגרים.

אם לילד שלך יש שיניים צהובות

כדאי לך לדעת מה גורם להם ומה אתה יכול לעשות בנידון. אם אתה רואה סימני עששת בשיני הילד או שיש לך שאלות, שוחח עם הרופא או רופא השיניים שלך. שינוי צבע השיניים שלהם צריך להספיק בכדי לפנות לרופא שיניים בילדים ביער כדי לקבוע את הסיבה והטיפול הטוב ביותר. על איזה סוג של הלבנת שיניים ממליץ רופא השיניים שלך כאשר מוכתמים שיניים וכיצד מטפלים בטיפול?

אם אתם מודאגים מכתמים בשיני ילדכם או שיש לכם שאלות כיצד להתנהג כך שיהיו להם שיניים לבנות יותר

אנא התייעצו עם רופא השיניים לילדים או עם הרופא המקומי. רפואת שיניים לילדים בנבל מבקשת לספק לכם את המידע העדכני ביותר על הלבנת שיניים עם שיניים שחורות אצל ילדים.

ראשית, יש להם שכבה שנייה צהבהבה על השיניים מאשר שיני התינוק שלהם, אבל לא צהובה כמו הראשונה.

בשילוב

הדברים האלה אומרים ששיניהם הקבועות נראות צהובות מאוד בהשוואה לשיני החלב שלהן, שחלב לבן. הטון הצהבהב הטבעי של השן הקבועה בולט עוד יותר אם לילד עדיין יש את שן התינוק. ברגע שילדך הוא כבן 6 או 7 והם מתחילים להתפרץ, תבחין ששיניהם נראות קצת צהבהבות יותר משיניהם של התינוקות שלהם. כאשר הם מבוגרים מספיק כדי לקבל את השיניים הקבועות שלהם (בדרך כלל סביב 6-7 שנים), תבחין ששיניהם הקבועות נראות כהות וכהות יותר משיני התינוק ואפילו מעט צהובות. יתכן שתבחין כי הן נראות כהות יותר בתחתית שיניהן וגם בחלקן העליון. – — כאשר שיני ילדיך מתחילות לצמוח, הן ייראו צהובות בהשוואה לשיני התינוק, במיוחד בהשוואה לשיני הילדים.

אם שיני ילדך נראות צהובות או כתומות

שינוי הצבע נובע מהיווצרות פלאק , ואם פלאק לא מוסר מהשיניים, זה יכול בסופו של דבר להוביל למחלות חניכיים. אם ילדים לא שומרים על היגיינת הפה ואינם מצחצחים כראוי את השיניים, עלולה להיווצר מגיפה. כתמים צהובים וכתומים אינם בדרך כלל סימן לשן ריקבון, ולכן עלול לגרום לשינוי בשן ג ריח. למרות ששינוי צבע השיניים יכול להיות מאוד ברור כשאתה מסתכל על השיניים של ילדך, האינדיקציות הבאות יכולות לעזור לך לקבוע אם ילדך סובל מכל סוג של שינוי שיניים וכיצד למנוע עששת. אם הילד שלך מראה סימנים של שיני תינוק דהויות, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות עבורן הוא לקחת אותן לרופא השיניים לילדים. אם לשיניו יש כתמים חומים או שחורים, זה הזמן ללכת לרופא השיניים, ואם יש לו שן אפורה או צהובה בגלל עצב שנפגע, עליו ללכת מיד לרופא השיניים. עם זאת, אם הניתוק של השן שלך קשה, נמשך מספר שבועות או מלווה בבעיות חניכיים או שיניים אחרות, עליך לפנות לרופא השיניים בהקדם האפשרי.

אם נראה כי השיניים הצהובות של ילדך הן תוצאה של ניקוי רע או כתמים שטחיים

עליך לנקוט בצעדים להלבנתן. טכניקות הלבנה יכולות לעזור להלבין את שיני הילדים, אך הן צריכות להיעשות רק על ידי רופא שיניים או רופא שיניים. אם לילדיכם אמייל חלש או דק, עליכם לפנות לרופא השיניים ולוודא שאתם מבינים כיצד לטפל נכון בשיניים ולהפחית את הסיכון הגבוה לעששת. רופא השיניים לילדים שלך יכול להציע דרכים לשלוט ברמות האמייל הנמוכות שלך, כגון שימוש במוצרי שיניים המחזקים את האמייל או מוסיפים חומר איטום לשן. טכניקת ההלבנה יכולה גם לעזור להלבין את שיני ילדיכם אם הם מראים סימני הצהבה או שינוי צבע.

אם יש כתמים כהים על שיני הפעוט שלך, הם עשויים להיות בגלל ברזל במולטי ויטמינים שלו. ברזל, כמו בוויטמינים, גורם לכתמים כהים בשיני ילדכם אם יש בו כתם כהה, אך הוא אינו יכול לגרום לשיניים שחורות אצל ילדים.

אם השיניים של ילדכם אינן מנוקות כראוי

סביר מאוד להניח שהן יפתחו עששת. עששת יכולה להתרחש כאשר השיניים והחניכיים של הילד באים במגע עם מזון נוזלי שאינו מים במשך תקופות זמן ארוכות, לרוב לאורך כל היום. חלב שנשאר במשך שעות בשן התינוק יכול לאכול את שכבות השיניים המגנות עליו מפני עששת. קיים סיכון של מכתים לבנים, המתרחשים כאשר ילדים עם שן מתפתחת נחשפים יתר על המידה לפלואוריד, מה שעלול לגרום לשיניים שחורות אצל ילדים כאשר זה קורה לאורך זמן ארוך יותר, כמו בשנה הראשונה לחיים.

 

תפריט נגישות