שיקום מניתוח החלפת מפרק ברך – מה כדאי לדעת בנושא השיקום

שיקום מניתוח החלפת מפרק ברך הוא תהליך רב תחומי המצריך שיתוף פעולה בין המטופל, המנתח ואנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות.

ניתן לחלק את תהליך השיקום לשני שלבים עיקריים: שיקום מוקדם ושיקום מאוחר. שיקום מוקדם נועד להחזיר את התפקוד הבסיסי של מפרק הברך, לשפר את הניידות ולהפחית את הכאב. שיקום מאוחר נועד לשפר את הכוח בשרירים סביב מפרק הברך.

שיקום הוא תהליך המסייע למטופלים להתאושש מהניתוח. הוא כולל פיזיותרפיה וטיפולים נוספים המסייעים לחיזוק השרירים, שיפור טווחי התנועה והחזרת התפקוד לאזור.

מהו ניתוח להחלפת מפרק הברך

ניתוח החלפת ברך הוא הליך כירורגי המחליף את החלקים הפגועים של הברך בחומר מלאכותי. זה מבוצע בדרך כלל כאשר הסחוס והעצם במפרק הברך נשחקו ואינם יכולים עוד לספק הקלה בכאב.

ההליך נעשה בדרך כלל על מטופלים בני 50 ומעלה, עם דלקת פרקים חמורה בברכיים, ולא הגיבו לטיפולים אחרים כגון תרופות נגד כאבים או פיזיותרפיה.

ניתוח החלפת מפרק ברך יכול להיעשות כהחלפה מלאה או החלפה חלקית. החלפת ברך מלאה מחליפה את שני צידי המפרק בעוד שהחלפת ברך חלקית מחליפה רק צד אחד של המפרק.

ניתוחים אלה מבוצעים על ידי מומחים ובזהדמנות זו אנו רוצים להמליץ על פרופ' רונן דבי אורתופד מנתח אשר מתמחה במגוון תחומים כגון:

 • שיקום מהיר
 • ניתוח החלפת ירך בשיטה קדמית
 • טכנולוגיות חדישות רובוטיקה וניווט
 • ניתוחים בהתאמה אישית
 • ניתוח להחלפת ברך בשיטה קינמטית ורובוטית

מהי מטרת הניתוח

מטרת הניתוח היא להקל על הכאב, לשפר את התפקוד ולהאריך את תוחלת החיים של האדם. ניתוח החלפת ברך נעשה לרוב כאשר דלקת פרקים גרמה לנזק משמעותי לסחוס ולעצם במפרק הברך.

החומר המלאכותי יכול להיות עשוי ממתכת או פלסטיק.

ההליך נעשה בדרך כלל כדי להקל על הכאב ולהחזיר את התפקוד.

ייתכן שיהיה צורך בניתוח כאשר טיפולים אחרים אינם יעילים בהפחתת תסמינים אלו או בשיפור איכות החיים שלכם.

מהי פיזיותרפיה

פיזיותרפיה היא סוג של טיפול רפואי המסייע לאנשים להתאושש מפציעות, מחלות או ניתוחים. זה גם עוזר להם לנהל מצבים כרוניים.

פזיותרפיה היא חלק מתהליך שיקום מניתוח החלפת מפרק ברך.

חשוב שהפיזיותרפיסט והמטופל יעבדו יחד על מנת לסייע למטופל להחלים במהירות האפשרית. הפיזיותרפיסט ישאל שאלות לגבי מצבו של המטופל וההיסטוריה הרפואית שלו ולאחר מכן יבצע בדיקה. הם גם ידונו עם המטופל מה הם רוצים מהטיפול שלהם ויעבדו יחד תוכנית טיפול.

טיפולי פיזיותרפיה נועדו לעזור לאנשים להתחזק, גמישים יותר, לשפר את שיווי המשקל, למנוע נפילות, להתמודד טוב יותר עם כאבים או מתחים ולהחזיר אותם לפעילויות רגילות כמו הליכה או עלייה במדרגות ללא קושי.

פיזיותרפיה היא סוג של טיפול המסייע לאנשים עם פציעות ובעיות בריאות אחרות לשפר את הניידות שלהם, להקל על כאבים ולמנוע או להגביל נזק פיזי קבוע.

פיזיותרפיסטים עוזרים לחולים להתאושש מפציעה, לשפר את כוחם וסיבולתם, לנהל מצבים כרוניים או לעבוד כדי למנוע בעיות עתידיות. הם גם מלמדים אנשים תרגילים לעשות בבית לבריאות טובה יותר.

פיזיותרפיה יכולה לטפל בסוגים רבים ושונים של בעיות כולל:

 • טיפול בכאב
 • גמישות
 • טווחי תנועה
 • חוזק
 • תיקון יציבה
 • יציבות מפרקים
 • ועוד

אנו מקווים שמאמר זה סיפק לכם את המידע בנושא שיקום מניתוח החלפת מפרק ברך, אנו מקווים שהמלצתנו עזרה לכם לקבל את הטיפול המסור והראוי לו אתם זקוקים, מאחלים לכם בהצלחה בכל הליך אשר תבצעו שתהיה לכם החלמה מהירה ושיקום קל ומהיר רפואה שלמה.

תפריט נגישות